Festiwal Sztuk Niebanalnych 'Pasterskie Anioły' - Góry Stołowe, Pasterka, 29 czerwca - 1 lipca 2012 r., folk and travel, music forever.


A A A

WARSZTATY

SZTUK NIEBANALNYCH 28-30.06.2013

Jeśli lubicie rozwijać swoje umiejętności i znajdujecie w sobie choć odrobinę samozaparcia - być może spodoba Wam się nasza oferta bezpłatnych warsztatów! Zapraszamy również na niedzielne pokazy warsztatowe, które odbędą się na terenie Domu Wczasowego Szczelinka (Pasterka 6).

UWAGA: aby wziąć udział w warsztatach, należy wcześniej zapisać się wysyłając mail na adres warsztaty@pasterskieanioly.pl.

WSTĘP WOLNY!

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 - 2013 w zakresie Małych projektów: "Warsztaty Sztuk Niebanalnych" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Warsztaty Improwizacji Kabaretowych

Kabaret Fruuu

Podczas festiwalu Pasterskie Anioły odbędą się Warsztaty Improwizacji Kabaretowych. Poprowadzi je niesamowita i unikatowa Inicjatywa Sceniczna - FRUUU - w swoim najmocniejszym składzie: Michał Malinowski, Kajetan Suder i Paweł Pieniążek. Udział w warsztatach jest bezpłatny, macie okazję dać się ponieść wyobraźni przez dwie godziny w piątek, sobotę i niedzielę (mogą się zdarzyć improwizowane warsztaty improwizacji ;-)). Grupa warsztatowa zaprezentuje swoje umiejętności przed finałowym koncertem na Szczelińcu. Na warsztaty kabaretowe potrzebne są: wygodne obuwie, luźne ciuchy i nastawienie na zabawę!

Termin: Piątek (13:00–15:00), sobota (13:00–15:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

Warsztaty taneczne

Sylwia Sulwińska

Latin jazz to niesamowite połączenie tańca jazzowego z latynoamerykańskim. Na jednych zajęciach poznacie jazzową harmonię przeplataną gorącymi rytmami salsy czy samby. Taniec ten, czerpiąc inspiracje z wielu źródeł tworzy mieszankę o unikalnych, gorących rytmach, miękkich ruchach, długich liniach i rytmicznych izolacjach ciała tancerza. Zaskoczycie się dynamiką tego tańca i otrzymacie dużą dawkę energii, nauczycie się płynnego przepływu ruchu i popracujecie nad indywidualnym wyrazem artystycznym. Każdy z Was opowie tańcem własną historię. Warsztaty są idealne zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dla par.

Prowadząca: Sylwia Sulwińska
Termin: Piątek (15:00–18:00), sobota (13:00–15:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

Warsztaty wokalne

Adam Rymarz

Jeśli chcesz pewniej i swobodniej posługiwać się głosem podczas śpiewania, odkryć drzemiący w nim potencjał, rozszerzyć skalę i wzmocnić wolumen, pozbyć się uciążliwej chrypki albo zacisku krtani, śpiewać długo na jednym oddechu, nabrać pewności siebie podczas występów – te warsztaty skierowane są właśnie do Ciebie! Zapraszamy na zajęcia, podczas których nie krytykujemy i nie oceniamy, ale wspieramy i szukamy skutecznych rozwiązań! Dodatkowo dla osób zainteresowanych śpiewaniem na głosy - możemy zagłębić się w proces tworzenia chórków i harmonii wokalnych w piosence.

Prowadzący: Adam Rymarz
Termin: Piątek (15:00–18:00), sobota (11:00–14:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

Warsztaty improwizacji skrzypcowych

Marcin Skaba

Warsztaty poprowadzi Marcin Skaba – nietuzinkowy i niestandardowy skrzypek, znany przede wszystkim z gry w zespole Dom o Zielonych Progach. Aktualnie bierze aktywnie udział w kilkunastu projektach muzycznych o różnych klimatach, temperamencie i ekspresji muzycznej. Komponuje, śpiewa a także tańczy. Jest przede wszystkim ekspertem od koncertowych improwizacji, które wychodzą mu doprawdy wyśmienicie. Dla osób zainteresowanych tymi warsztatami – przed przystąpieniem zostanie przygotowana ankieta, określająca umiejętności gry na skrzypcach. Zajęcia (kilka godzin w piątek i sobotę) będą prowadzone w luźnej atmosferze i zakończą się w niedzielę wspólnym występem na scenie Pasterskich Aniołów

Prowadzący: Marcin Skaba.
Termin: Piątek (15:00–18:00), sobota (10:00–14:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

Warsztaty graficzne

Małgorzata Hercog

Uczestnicy warsztatów graficznych towarzyszących Pasterskim Aniołom będą mieli okazję zapoznać się w praktyce z techniką linorytu oraz grafiką z wykorzystaniem matryc alternatywnych – tektury, płaskich przedmiotów codziennego użytku i materiałów o ciekawej fakturze. Zmierzą się przy tym z nieznaną sobie materią, zarówno w małych formach graficznych (ekslibris, miniatura), jak i nieco większych formatach. Myślą wiodącą będzie stworzenie pracy nawiązującej do głównego tematu festiwalu Pasterskie Anioły, inspirowanej pięknem Gór Stołowych, wydarzeniami towarzyszącymi festiwalowi oraz atmosferą miejsca.

Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa prac/koszulek z ręcznie wykonanym nadrukiem w wybranej przez siebie technice graficznej.

Prowadząca: Małgorzata Hercog
Termin: Piątek (15:00–18:00), sobota (13:00–15:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

Warsztaty fotograficzne

Piotr Trybalski

Jak fotografować ludzi? Sztuka portretu w podróży. Jak zrobić piękne zdjęcia spotkanych w czasie podróży ludzi? Jak z nimi rozmawiać, jak przekonać by nam pozowały, jak zapisać na zdjęciu charakter fotografowanej osoby? Sprzęt, obiektywy, technika i mnóstwo zdjęć, na przykładzie których dowiecie się jak wrócić z wakacji z świetnymi portretami.

Jak fotografować na ulicy? Jak zacząć fotografować na ulicy, jak przełamać barierę wstydu, nieśmiałości, jak być odważnym i nie dać wybić sobie zębów? Jak wejść z aparatem tak, żeby nikt nie zauważył. Etyka fotografa ulicznego – czy coś takiego istnieje? Co fotografować i jak szukać tematów? Jakim sprzętem fotografować, jakim obiektywem? Jak się ubrać? Do tego mnóstwo zdjęć - gotowych przykładów, omawianych w czasie warsztatów.

Prowadzący: Piotr Trybalski
Termin: Piątek (15:00–18:00), sobota (13:00–15:00), niedziela (finał).
Miejsce: Schronisko Pasterka, DW Szczelinka, Schronisko Na Szczelińcu (szczegóły podamy podczas festiwalu).

 
 
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaró—w Wiejskich Kłodzka Wstęga Sudetó—w - Lokalna Grupa Działania Leader Program Rozwoju Obszar—w Wiejskich
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 - 2013 w zakresie Małych projektów: FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I POETYCKIEJ "PASTERSKIE ANIOŁY" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(c) Pasterka 2010-2013 | All rights reserved    tel.: (+48) 74 871 22 19
Powered by Quick.Cms