Festiwal Sztuk Niebanalnych 'Pasterskie Anioły' - Góry Stołowe, Pasterka, 29 czerwca - 1 lipca 2012 r., folk and travel, music forever.


A A A

SOBOTA

Każdy, kto był kiedyś w górskim schronisku wie, jak ważny jest jego klimat. Wie, że łatwo zostawić w nim swoje serce... Niestety jedno z najklimatyczniejszych sudeckich schronisk – Samotnia – może wkrótce zostać skomercjalizowane przez lokalnego biznesmena z Karpacza, znanego z kontrowersyjnych inwestycji. Aby okazać wsparcie dla tego magicznego miejsca, nasz sobotni koncert będzie odbywał się pod hasłem:

"Tribute for Samotnia"

ADSU

ADSU

Zespół narodził się 23 lata temu, jego nazwa pochodzi od inicjałów Adama Sudera, założyciela i autora większości piosenek. Do ADSU ciężko przyczepić jakąkolwiek etykietę, można powiedzieć, że prezentuje twórczość bardzo różnorodną, rozpiętą między folkiem, poezją śpiewaną i cięższymi brzmieniami. Róznorodne inspiracje poetyckie, zahaczające nawet o samego Boba Dylana, spotykają się tu z wpływami zarówno dinozaurów rocka, jak i starych, punkowych kapel.

W skład ADSU wchodzą: Adam Suder (śpiew, gitara akustyczna), Wiktor Kuna (klawisze, śpiew), Bartek Węgrzyn (gitara basowa) i Daniel Suder (cajon, instrumenty perkusyjne).

Dom o Zielonych Progach

Dom o Zielonych Progach

Zespół znany chyba wszystkim sympatykom piosenki turystycznej i studenckiej, obecny na scenie od ponad 10 lat. Jego kariera rozpoczęła się od zdobycia wszystkich głównych nagród festiwalu YAPA 2002, od tej pory przepełnione poezją utwory Domu na stałe zamieszkały w sercach miłośników gór. Zespół złożony jest z kilkoro przyjaciół, połączonych wspólną pasją do muzyki i wędrowania. Są to Wojtek Szymański, Basia Mendyk, Bartosz "Pelton" Zalewski, i Marcin Skaba.

W piosenkach Domu o Zielonych Progach można doszukać się wielu inspiracji. Strofy wielkich poetów, jak chociażby Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna, znalazły swoje miejsce na kilku dotychczas wydanych płytach, w tym również na najnowszej, zatytułowanej "Łódki Marzeń".

Bez Zobowiązań

Bez Zobowiązań

Luźna grupa górskich przyjaciół, która podbiła serca miłośników piosenki turystycznej. Z racji, że koncertuje bardzo rzadko – jej obecność w Pasterce jest prawdziwym rarytasem :-).

W twórczości grupy można odnaleźć inspiracje harasymowiczowską i belonowską poezją, nie brakuje jednak także własnych autorskich tekstów oprawionych charakterystycznym brzmieniem gitar. Grupę tę tworzą obecnie dwaj przyjaciele, Grzegorz "Śmiały" Śmiałowski z Rzeszowa i Robert Marcinkowski z Krakowa. Przygotujcie się na potężną dawkę górskich pieśni!

Liquidmime

Liquidmime

Liquidmime to polsko-amerykański tandem, którego przedstawienia łączą wirtuozerię ruchu z pomysłowymi efektami specjalnymi. Jim i Anka Williams tworzą komiczny świat, w którym oszczędność słowa umożliwia wykorzystanie znacznie bardziej pomysłowego słownika. Zmieniające się jak w kalejdoskopie sceny nie tylko tworzą bogaty i złożony świat, ale równocześnie prowokują i zmuszają do myślenia.

Widzowie Pasterskich Aniołów ujrzą w piątkowy wieczór wielokrotnie nagradzaną prapremierę spektaklu Liquidmime nie żyje. Zapraszamy, warto!

 
 
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaró—w Wiejskich Kłodzka Wstęga Sudetó—w - Lokalna Grupa Działania Leader Program Rozwoju Obszar—w Wiejskich
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 - 2013 w zakresie Małych projektów: FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I POETYCKIEJ "PASTERSKIE ANIOŁY" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(c) Pasterka 2010-2013 | All rights reserved    tel.: (+48) 74 871 22 19
Powered by Quick.Cms