Festiwal Sztuk Niebanalnych 'Pasterskie Anioły' - Góry Stołowe, Pasterka, 29 czerwca - 1 lipca 2012 r., folk and travel, music forever.


A A A

DOJAZD

Pasterka to miejsce naprawdę zaciszne i oddzielone od trosk reszty świata. Co prawda brak nam tu wielkiego dworca kolejowego i zgiełku przemykających autobusów, ale wbrew pozorom nie tak trudno do nas dotrzeć :-).

Na Pasterskie Anioły można dojechać na różne sposoby, proponujemy kilka z nich:

 1. Wariant biznesowy, to propozycja dla osób posiadających własny helikopter – między Schroniskiem Pasterka a Ośrodkiem Szczelinka przygotowaliśmy specjalne lądowisko dla tej klasy gości. Niestety posiadacze małych awionetek z tego wariantu skorzystać nie mogą, lądowisko jest zbyt małe, pracujemy nad problemem.
 2. Wariant samochodowy – prawdopodobnie będzie to najpopularniejszy model dotarcia na miejsce przez Was. Co ważne:
  • Do Pasterki prowadzi jedna droga – jest wąska i kręta prosimy zatem nie szaleć :-)
  • Na miejscu mamy przygotowanych sporo miejsc parkingowych, więc nie powinno być problemów z parkowaniem własnego auta. Prosimy jednak parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych! Nasi wolontariusze będą na bieżąco monitorować stan wolnych miejsc i kierować gości na odpowiednie parkingi.
 3. Wariant pielgrzymkowy, czyli na własnych nogach. Przy tym wariancie wędrówkę na własnych nogach możemy rozpocząć, gdzie tylko zapragniemy, startując np. z dworca w Kudowie-Zdrój. W najbardziej uproszczonej wersji można dojechać autobusem PKS lub prywatną komunikacją do pobliskiego Karłowa, skąd dalej na piechotę... Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Zajrzyjcie koniecznie na strony z rozkładami jazdy PKP i PKS, zwróćcie uwagę, że do Karłowa i Radkowa bardzo łatwo dostać się z przesiadką w Nowej Rudzie lub Kłodzku. I jeszcze jedno - do Ścinawki, nieco na wschód od Radkowa, dojeżdżają pociągi Kolei Dolnośląskich z Kłodzka i Wałbrzycha. Jeśli wskoczycie na rower - pokonanie dalszych 20 km do Pasterki będzie dla Was pestką!
 4. Inne – to już zależy tylko od Waszej wyobraźni... Chwyćcie skutery i hulajnogi, narty raczej odradzamy :-).

Mapa Google

Mapa dojazdu

Wyświetl większą mapę w serwisie Google Maps

Szlaki turystyczne

Jeśli góry zajmują w Waszych sercach szczególne miejsce, na pewno lubicie piesze wędrówki po szlakach turystycznych. Poniżej przedstawiamy sposoby dotarcia do Pasterki na własnych nogach wraz z krótkim opisem.

 • Szlak zielony Karłów PKS – Schronisko Pasterka (40 min.) – najszybszy sposób dotarcia na miejsce, nawet nie zdążycie się zmęczyć.
 • Szlak żółty Karłów PKS – Schronisko Pasterka (45 min.) – nieco ambitniejszy sposób przejścia z Karłowa do Pasterki, pomiędzy dwoma Szczelińcami – trzeba tu pokonać kilka poziomic!
 • Szlak niebieski Radków PKS – Przełęcz między Szczelińcami Szlak żółty – Schronisko Pasterka (2:05 h) – Radków to duże miasteczko, dobrze skomunikowane ze światem. Jeśli chcecie obejrzeć malownicze okolice Drogi Stu Zakrętów – ta trasa jest w sam raz dla Was.

Dla wytrwałych górzystów

Jeśli chcecie zaplanować sobie pieszą wycieczkę po Górach Stołowych, polecamy skorzystanie z serwisu TRAIL.PL. Poniżej przedstawiamy niektóre opisy szlaków, które mogą się Wam przydać. Po wpisaniu w wyszukiwarce magicznej frazy "Góry Stołowe" będziecie się mogli delektować znacznie większą liczbą malowniczych tras wokół Pasterki.

 
 
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaró—w Wiejskich Kłodzka Wstęga Sudetó—w - Lokalna Grupa Działania Leader Program Rozwoju Obszar—w Wiejskich
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 - 2013 w zakresie Małych projektów: FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I POETYCKIEJ "PASTERSKIE ANIOŁY" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
(c) Pasterka 2010-2013 | All rights reserved    tel.: (+48) 74 871 22 19
Powered by Quick.Cms